پنج نکته برای انتخاب بهترین خمیردندان

انتخاب خمیردندان بخش جدانشدنی زندگی انسان می باشد که در سلامت دهان، دندان و کل بدن انسان بسیار حائز اهمیت است. استفاده از خمیردندان مناسب می تواند مانع بروز مشکلات و سلامتی انسان شود و وی را از دچار شدن به بیماری ها حفظ کند. به همین علت، انتخاب یک خمیر مناسب برای دندان ها، یک امر حیاتی در چرخه زندگی انسان به شمار می رود. در این مقاله نکاتی گفته می شود که می توانید با دانستن آن ها بهترین خمیردندان دنیا را تهیه کرده و برای پاکیزگی و حفظ بهداشت دندان هایتان از آن استفاده کنید.

پنج نکته برای انتخاب بهترین خمیردندان


بهترین خمیر دندان دنیا چه ویژگی هایی دارد و چه نکاتی را برای بهره مندی از ان باید در نظر گرفت؟

فلوراید جزء اصلی خمیردندان می باشد

فلوراید جزء اصلی خمیردندان می باشد

فلوراید یک ماده موثر در حفظ دندان در برابر ایجاد حفره و پوسیدگی های دندانی می باشد. اکثر دندانپزشکان برای رعایت کامل بهداشت دهان و دندان، چنین خمیردندان هایی را برای بیماران خود توصیه می کنند. این ماده، یکی از عوامل مهم در تقویت استخوان های بدن از جمله دندان ها به شمار می‌رود. مسواک زدن با خمیردندان هایی که حاوی فلوراید می باشد، حداقل دو بار در روز لازم و ضروری است. البته این موضوع یک استثنایی دارد و آن این است خمیردندان های دارای این ماده، برای کودکان توصیه نمی شود.

محصولات دندانه: بلیچینگ دندان راهی برای سفید کردن دندان ها

زغال ماده ای موثر در تمیزی دندان ها

خمیردندانی که حاوی زغال می باشد، جزء بهترین خمیردندان دنیا به شمار می آیند. از ان جا که زغال تاثیر عجیبی بر روی تمیزی و سفید کنندگی دندان ها دارد، از این ماده در برخی از خمیردندان ها استفاده می شود. ذرات زغال موجود در این خمیردندان ها، تمامی آلودگی ها را جذب کرده و در این صورت لکه ها از روی دندان به صورت کامل رفع می شوند.

زغال ماده ای موثر در تمیزی دندان ها

RDAها عامل اصلی تمیزی دندان ها

خمیردندانی که دارای مقادیر کمی از مواد سایشی می باشند، جزء بهترین خمیردندان ها محسوب می شوند. مواد سایشی که به اصطلاح به آن RDA نیز می گویند، تمامی لکه های موجود بر روی دندان ها را از بین برده و رنگ آن ها را به رنگ سفید و ایده آل تبدیل می کنند.

البته هنگام خرید چنین خمیردندان هایی باید این نکته را درنظر بگیرید که خمیردندان‌هایی که RDA250 کمتری دارند ایده ال تر هستند، زیرا مقادیر بالای این ماده در خمیردندان مناسب نبوده و سبب آسیب به دندان های فرد می شود. در صورتی که می خواهید بر روی دندان های شما هیچ گونه لکی وجود نداشته باشد، می توانید از خمیر دندان هایی که حاوی این ماده هستند به صورت مکرر استفاده نموده و شاهد معجزه سفیدی بر روی دندان هایتان باشید.

جرم گیرهایی که دندان هایتان را جرم گیری می کنند

از آن جا که ماده غذایی باقی مانده بر روی دندان فرد، لایه ای از پلاک ها را باقی گذاشته و سبب جرم در دندان می شوند، وجود خمیردندانی که بتواند جرم های تشکیل شده در دهان فرد را بزداید، از ضروریات می باشد. به همین دلیل می توان با اطمینان خاطر گفت خمیردندان جرم گیر، جزء بهترین خمیردندان ها به شمار می آیند که جرم های دندان را گرفته و باعث عمر بیشتر دندان های فرد می شوند.

جرم گیرهایی که دندان هایتان را جرم گیری می کنند

خمیردندان های سفید کننده

خمیردندان سفید کننده که می توان از آن برای سفیدی دندان ها استفاده کرد. این نوع خمیردندان ها به هیچ عنوانی دارای مواد رنگ بری نیستند، بلکه مواد تشکیل دهنده آن باعث از بین رفتن پولیش های دندان می شود. این مواد رسوب ها و جرم های تشکیل شده بر روی دندان را از بین برده و دقیقا مانند یک لایه بردار عمل می کند.

از آن جا که رسوب ها و جرم های تشکیل شده بر روی دندان، باعث از بین رفتن دندان ها می شود، باید هر چه زودتر زدوده شوند که این نوع خمیردندان ها گزینه مناسبی برای این موارد می باشد.

خمیردندان های سفید کننده

مقالات

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *