دستکش لاتکس و کرونا ویروس این روزها از دستکش‌هایی متفاوتی برای مقابله با انتقال کرونا ویروس استفاده می شود که هرکدام مدت‌زمان مصرف مشخصی را دارند.

دستکش لاتکس و کرونا ویروس


برای به درستی استفاده کردن آن ها از این محصولات بهداشتی باید از این مدت مصرف مطلع بود. به گزارش خبرگزاری های زمینه بهداشت، در این روزها برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، رعایت بهداشت فردی بسیار جدی گرفته شده است. سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با کرونا ویروس به شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون و هچنین پرهیز از روبوسی و در آغوش کشیدن یکدیگر تأکید دارد. این روزها دستکش‌هایی که برای جلوگیری از انتقال کرونا ویروس مورد استفاده قرار می‌گیرند هرکدام مدت‌زمان مصرف مشخصی دارند که برای استفاده درست از این محصولات بهداشتی باید از این مدت مصرف مطلع بود:

دستکش نایلونی

دستکش های نایلونی یا مشمایی مقاومت مناسبی در برابر کرونا ویروس نداشته و در صورت ضدعفونی با اتانول میزان نفوذش بالاتر می‌رود.

دستکش نیتریل

دستکش نیتریل که با رنگ آبی در میان افراد شناخته شده می باشد و مقاومت خوبی در برابر کرونا ویروس دارد، اما مدت ‌زمان استفاده از این دستکش ۸ ساعت است و می‌تواند با اتانول ضدعفونی شود؛ چرا که باعث کاهش نفوذ ویروس کرونا خواهد شد.

دستکش لاتکس

دستکش لاتکس بهترین نوع دستکش برای مقاومت در برابر کرونا ویروس می باشد که در تمامی بیمارستان‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین قابل ضد عفونی با اتانول بوده و مدت زمان مصرف آن تنها ۱۶ ساعت است.

دستکش وینیل

دستکش وینیل بی‌رنگ می باشد و قابلیت نفوذ ویروس حدود یک‌سوم است. نباید این دستکش را بعد از ضدعفونی کردن دوباره استفاده کرد؛ چرا که در صورت ضدعفونی قابلیت نفوذ ویروس افزایش می‌یابد و شانس ابتلا به ویروس کرونا را بالا خواهد برد.

راه های مقابله با انتقال کرونا ویروس با دستکش

برای پیشگیری از شیوع کرونا توصیه می‌شود در تمامی تردد های خود به بیرون از منزل از دستکش های‌ یک‌بار مصرف استفاده کنید؛ اما در این راستا استفاده نادرست و بی‌مورد از این دستکش‌ها می‌تواند احتمال ابتلای شما به بیماری کرونا را بالا ببرد. کافیست عموماً مردم در زندگی روزانه تا به‌طور مرتب دست‌ها را بشویند؛ اما پرسنل هایی همچون پرستاران و کادر درمان، افراد دارای تماس نزدیک، پرسنل امور حمل‌ونقل و دیگر کارکنان محل‌های پررفت‌وآمد و شلوغ می بایست به‌منظور کاهش ریسک انتقال از طریق تماس از دستکش استفاده کنند.

نکات قابل توجه در استفاده از دستکش ها در مقابله با انتقال کرونا:

  • استفاده از دستکش ها بیشتر می‌تواند مضر باشد؛ به این علت که دستکش می‌تواند اشتباهاً به شما احساس امنیت بدهد، لذا راحت‌تر دست‌هایتان را به‌جاهای مختلف می‌زنید و انتشار ویروس بیشتر می‌شود.
  • از لحاظ انتشار ویروس دستکش ها شرایطی مشابه دستتان دارد بلکه شرایطی بدتر از آن زیرا احتمالاً چسبندگی ویروس کرونا به دستکش های لاتکس بیشتر از پوست است.
  • تعداد کمی از افراد دستکش‌ها را به‌طور صحیح از دست خود درمی‌آورند. خارج کردن نادرست دستکش ها موجب انتقال آلودگی به دست‌ها و جا‌های دیگر بدن می‌شود.
  • پس از خارج کردن دستکش ها حتماً باید از رها کردن آن ها در محیط خود داری کنید.
  • افرادی به‌ اشتباه تصور می‌کنند که در زمان استفاده از دستکش ها می‌توانند همه چیز و هرکسی را لمس کنند و با همان دستکش به فعالیت خود ادامه می‌دهند و در صورتی که اگر بخواهیم به‌طور صحیح از دستکش به جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری استفاده کنیم باید بعد از لمس هر سطح و موادی دستکش‌ها را تعویض کرده و از برخورد دستکش با صورت جلوگیری کنیم.

با توجه به توصیه‌های پی در پی در خانه ماندن بهترین کار عدم خروج از خانه و خرید کردن اینترنتی است. اگر برای خرید به بیرون رفتید، بدون دست زدن به صورتتان خرید کرده و سپس دست‌ها را شسته و ضدعفونی کنید.

جهت خرید دستکش لاتکس می توانید با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت آن را از وبسایت دندانه فقط با یک تماس خریداری کنید.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *