کامپوزیت

کامپوزیتدر حال حاضر افراد بسیاری برای زیبایی بخشیدن به ظاهر دندان های خود به دنبال روشی موثر هستند و می خواهند بدانند که کامپوزیت دندان چیست و آیا اثر بخش هست یانه.
ما در این مطلب سعی کرده ایم که اطلاعاتی را درباره کاپوزیت دندان به شما عزیزان بدهیم، امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان موثر و مفید باشد، با ما همراه باشید.
امروزه استفاده از روش های درمانی و خدماتی زیبایی دندان در بین مردم بسیار رایج و پرطرفدار شده است و دیگر کسی نگران ظاهر بد دندان های خود نیست.
دندان های زیبا از جمله مواردی است که تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد و باعث افزایش اعتماد به نفس می شود، روش درمان کامپوزیت دندان یکی از روش هایی است که به شما در این زیبایی کمک می کند.
با استفاده از روش درمانی کامپوزیت دندان می توان عیوب کوچک دندان ها را از جمله فاصله بین دندان ها، بدرنگی های ژنتیکی و بد شکلی های دندان و… را از بین برد.
کامپوزیت دندان که برای بدست آوردن زیبایی ظاهر دندان ها است بدون عوارض می باشد و افراد به جهت زیباتر شدن و حتی داشتن رنگ یک دست دندان ها از آن استفاده می کنند.

کامپوزیت


کامپوزیت دندان چه نوع موادی است


در واقع کامپوزیت دندان موادی خمیر مانند و نسبتا محکمی است که به منظور اصلاح رنگ و یا فرم بر روی دندان ها قرار می گیرد و دارای ماندگاری طولانی مدت است.
همینطور کامپوزیت دندان قابلیت ترمیم مجدد را نیز دارد، در حقیقت مواد کامپوزیت دندان ترکیبی از ماده ماتریکس رزینی می باشد که به صورت خمیر است و بر روی دندان به وسیله تابش نور قرار می گیرد.
امروزه نوعی از این کامپوزیت دندانی وجود دارد که معمولاً برای قسمت جلویی دندان هایی که دجار فاصله شده اند و یا دجار لب پریدگی شده اند به کار می رود.
بهترین موقع استفاه از کامپوزیت دندان هنگام ترمیم پوسیدگی ها، شکستگی ها و ترک خوردگی های دندان و همینطور یک دست کردن رنگ و فرم دندان ها است.

همه چیز درباره بلیچینگ دندان! اگر مایلید اطلاعاتی راجع به بلیچینگ دندان بدست آورید کیلیک کنید.

کامپوزیت


طرز مراقبت از دندان های کامپوزیت شده


بعد از درمان دندان ها به روش کامپوزیت ممکن است تا مدتی دندان ها به سرما و گرما حساسیت داشته باشند.
به صورت مرتب مسواک بزنید و از نخ دندان نیز استفاده کنید.
خوردن غذاهای سفت می تواند به دندان های کامپوزیت شده آسیب برساند و آن ها را دچار ساییدگی کند.
بعد از خوردن غذا ها و نوشیدنی هایی همچون قهوه، چای و یا خوراکی های دارای مواد رنگی حتماً دندان های خود را مسواک بزنید چرا که کامپوزیت ها نیز قابلیت رنگ پذیری دارند.
از خمیر دندان ها و مسواک ها و حتی نخ دندان های مناسب استفاده کنند.
همچنین استفاده از مواد مخدر، مشروبات الکلی باعث مختل درمان کامپوزیت می شود.
توصیه می شود که در انتخاب پزشک متخصص در این روش درمانی دقت کنید، چرا که یک پزشک متبحر می تواند با رعایت ظرافت های فنی لازم، ماندگاری و دوام روش درمان را در حد قابل توجهی افزایش دهد.

کامپوزیت


تفاوت های کامپوزیت با لمینت


مهم ترین تفاوت آن ها در قیمت و میزان تراش دندان ها است، کامپوزیت قیمت کمتری دارد و نیاز به تراش کم تر و حتی بدون تراش انجام می شود
لمینت از زیبایی بیشتری سبت به کامپوزیت برخوردار است
طول عمر لمینت ها نسبت به کامپوزیت بیشتر است
کامپوزیت پوششی است که در یک جلسه روی ددان قرار داده می شود اما لمینت نیاز به قالب گیری و ساخته شدن دارد که این پروسه معمولاً ۳ هفته طول می کشد
نکته: کسانی که دندان قروچه دارند نمی توانند لمینت و یا کامپوزیت انجام دهند زیرا باعث شکستن و آسیب رساندن به آن می شوند
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

کامپوزیت

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *