کامپوزیت دندان جلو

کامپوزیت دندان جلو

رزین های کامپوزیتی از موادی ساخته شده اند که دندان نیستند اما به نظر می رسد مانند دندان ها ظاهر و عملکرد خود را نشان می دهند. ترمیم های رزین کامپوزیت با چسب دندانی به قسمت خارجی دندان پیوند خورده است، با کمی آماده سازی سطح مینای دندان

لبخندهای ما “کارتهای تماس” ما برای برداشت اول هستند. هنگامی که دندانهای جلوی ما از بین می رود، تراشه می شوند و در غیر این صورت آسیب دیده اند.

خبر خوب بسیاری از مشکلات زیبایی شناختی است که با استفاده از رزین کامپوزیت می توان معایب دندانهای جلویی را برطرف کرد. این انتخاب درمانی مقرون به صرفه نه تنها ظاهر منفی را به حداقل می رساند بلکه در واقع می تواند یک تحول مثبت در لبخند ایجاد کند.

ترمیم دندانهای جلویی در تمام اشکال ، اندازه ها و مواد انجام می شود.

رزین های کامپوزیت یا پر کردن های رنگی دندان باعث دوام و مقاومت خوبی در برابر شکستگی در پر کردن های کوچک و متوسط می شوند که باید در برابر فشار متوسط از استرس ثابت جویدن مقاومت کنند.

از آنها می توان در دندانهای جلوی یا پشت استفاده کرد. آنها برای افرادی که ترجیح می دهند پر شدن آنها طبیعی تر به نظر برسد ، گزینه مناسبی هستند.

چه مدت پرشدگی کامپوزیت روی دندانهای جلویی دوام می آورد؟

دوام پر کردن نقره حداقل ۱۰ تا ۱۵ سال طول می کشد و معمولاً پر از کامپوزیت (رنگ دندان) می شود.

آیا تاج یا روکش برای دندانهای جلویی بهتر است؟

ونیرها سطح جلوی دندان را می پوشانند. از طرف دیگر ایمپلنت ها کل دندان را جایگزین می کنند. تاج ها همچنین کل دندان را محصور می کنند، در حالی که روکش ها فقط سطح جلوی دندان را می پوشانند (که با لبخند قابل مشاهده است).

آیا دندانهای کامپوزیت می توانند سفید شوند؟

 روش های سفید کردن روی ریشه های دندان در معرض کار نخواهد بود زیرا ریشه ها لایه مینایی ندارند. مواد پر کننده دندان و مواد کامپوزیت رزین مورد استفاده در ترمیم دندان (تاج ، روکش ، اتصال ، پل) سفید نمی شوند.

طول عمر کامپوزیت دندان 

دستکش لاتکس 

بلیچینگ

کامپوزیت دندان

مقالات

کامپوزیت دندانکامپوزیت دندان جلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *