نحوه مصرف بلیچینگ

نحوه مصرف بلیچینگ هوم دندان

مشاهده های بسیار زیادی که در طول چند دهه گذشته در زمینه نحوه مصرف بلیچینگ هوم صورت پذیرفته است، ایمنی و کارایی بسیار خوب این روش را به ثبت رسانده است. انجمن دندانپزشکی اتحادیه اروپا، تعداد زیادی محصول سفید کننده دندان بلیچینگ را مورد تایید خود قرار داده است و مجوز خود را به آنها انتقال داده است.

برخی از اشخاصی که این عمل را به انتها می رسانند امکان دارد دچار مقدار کمی حساسیت لثه یا دندان شوند که البته عوارض سفید کردن دندان به صورت دائمی نمی باشد و تا پایان دوره درمان به خودی خود ازبین خواهد رفت.

توقع بیجا از بلیچینگ هوم نداشته باشید

نحوه مصرف بلیچینگ

هیچ شخصی نخواهد توانست واقعاً پیش بینی کند که با صورت پذیرفتن اندازه ای نحوه مصرف بلیچینگ، دندان‌های شما تا چه مقدار سفیدتر خواهد شد. هر مورد از بلیچینگ دندان ویژگی‌های مخصوصی را دارا می بااشد. به طور معمول بهبود رنگ دندان‌ها در دو مرحله پیش بینی خواهد شد که رنگ پیش بینی شده برای هر مرحله در دفترچه راهنمای دندانپزشک نشان داده شده می باشد.

میزان به ثمر رسیدن بلیچینگ به رنگ فعلی دندان‌های شما و سطح انتظار شما از شدت تغییر رنگ بستگی دارد. برای مثال بلیچینگ امکان دارد فقط باعث شود که رنگ دندان‌ها از خاکستری به خاکستری روشن عوض شود. بلیچینگ قادر به سفید کردن مواد مصنوعی از قبیل رزین‌ها، سیلیکانت‌ها و سرامیک نیست.

ماندگاری مصرف بلیچینگ چه مقدار است؟

سفیدی حاصل از بلیچینگ دندان متخصص دندانپزشکی خواهد توانست از ۱ تا ۵ سال، بسته به عادت‌های شخصی شما مثل سیگار کشیدن و نوشیدن چای و قهوه، دارای دوام باشد. در این زمان شما خواهید توانست عمل بلیچینگ را مجددا انجام دهید.

این روش خواهد توانست از نظر اقتصادی نیز هزینه پائینی داشته باشید، به همین دلیل همان گارد دهانی که قبلاً استفاده کرده‌اید، احتمالاً این بار هم می توانید از آن استفاده کنید. علاوه بر آن، مدت زمان درمان جدید بسیار کوتاه‌تر از درمان اصلی اولیه خواهد بود.

هزینه درمان بلیچینگ

هزینه‌های در رابطه با سفید کردن دندان در کلینیک‌های مختلف بسیار تفاوت دارد. این هزینه به عوامل مختلفی شامل شدت درمان مورد نیاز، تعرفه‌های متخصص دندانپزشکی مربوطه، مواد مورد استفاده و خدمات مراقبت بعد از عمل بستگی دارد.

همان طور که اطلاع دارید هر چقدر یک کلینیک متخصص دندانپزشکی معتبرتر باشد، هزینه‌های درمان در آن کلینیک بیشتر خواهد بود. همچنین اگر در یک کلینیک از وسایل به روز و مدرن و دندانپزشکان با تجربه‌تری بهره می‌گیرد، هزینه‌های آن بسیار زیاد تر خواهد بود.

علاوه بر آن، هزینه بستگی به آن دارد که شما کیت سفید کننده خانگی را انتخاب نمائید و یا مایل به انجام آن با روش‌های در مطب هم باشید. درمان‌های مبتنی بر جراحی مانند سفید کردن دندان با لیزر ، نتیجه سریع‌تر و هزینه بالاتری نسبت به کیت سفید کننده خانگی دارا می باشند. بنابراین هزینه سفید کردن دندان بستگی به نوع روشی دارد که شما انتخاب می‌کنید.

مقالات

بلیچینگ هوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *