کامپوزیت

بسیاری از مراجعه کننده و مصرف کنندگان، موارد استفاده از کامپوزیت دندان را نمی دانند و بسیاری از افراد هم حتی کاربرد کامپوزیت دندان را نمی دانند به چه صورت می باشد.
کامپوزیت دندان امروزه یک محصول حرفه ای در حوزه دندانپزشکی می باشد که با ظهور آن بیشتر مشکلات دندان ها را می توان برطرف نمود.
کامپوزیت دندان یک مایع خمیری شکل می باشد که بر روی دندان ها قرار می گیرد و باعث می شود تا شما دندان های سالم و طبیعی داشته باشید.
با کامپوزیت دندان هر کسی می تواند دندان های خود را سالم نشان دهد و با آن ها می توان لبخند زیبایی داشت و همچنین سفیدی دندان ها را می توان نشان داد.
در ادامه موارد استفاده از کامپوزیت دندان را برای شما شرح می دهیم تا شما با این محصول کاربردی بیشتر آشنا شوید.

کامپوزیت


ترک خوردگی دندان


یکی از مشکلات فراوانی که برای دندان ها پیش میاید، ترک خوردگی دندان می باشد که این ترک خوردگی می تواند بر اثر برخورد یک جسم سخت با دندان ها می باشد.
ترک خوردن دندان فرم دهان و دندان ها را بد نشان می دهد و برای برطرف کردن این موضوع می توان از کامپوزیت های مخصوص استفاده کرد تا دندان ها سالم به نظر بیایند.


پوسیدگی دندان ها


یکی دیگر از مشکلاتی که معمولا در سنین بالاتر در دندان ها به وجود میاید، پوسیدگی دندان های می باشد که بر اثر عدم رعایت نکات بهداشتی این مشکل به وجود میاید.
پوسیدگی دندان ها باعث می شود تا دندان سفیدی خود را از دست بدهد و دندان های شما را جرم گرفته شده نشان می دهد که این موضوع اصلا خوب نیست.
برای برطرف کردن این مشکل هم می توان از کامپوزیت ها استفاده کرد و می توان دوباره سفیدی دندان ها را با استفاده از کامپوزیت بازگردانید.
اما باید توجه داشته باشید که کامپوزیت ها نیاز به مراقبت دارند و باید همیشه بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید تا دچار پوسیدگی دندان ها نشود.

بلیچینگ دندان یک روش دیگر برای سفیدی دندان است. در این رابطه بیشتر اطلاعات کسب کنید.

کامپوزیت دندان


فاصله میان دندان ها


شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در بین دندان های شما فاصله ایجاد شود و این موضوع این نوع دندان و اندازه فک شما بستگی دارد.
فاصله زیاد دندان ها از یک دیگر فرم مناسبی به آن ها نمی دهد و برای پر کردن و صاف نشان دادن دندان ها می توانید از کامپوزیت ها استفاده نمایید.


جای خالی دندان ها


شاید لازم باشد تا شما یکی از دندان های خود را بکشید و یا شاید دندان شما بر اثر حادثه شکسته شود و جای آن خالی می ماند و اگر در دندان های جلویی شما باشد از زیبایی های دندان شما کاسته می شود.
با کامپوزیت دندان می توان جای خالی دندان ها را پر کرد و دندان ها را به صورت یک دست و منظم در کنار یک دیگر نشان داد.

کامپوزیت


نا مرتب بودن دندان ها


کج بودن و نا فرم بودن دندان ها یکی دیگر از مواردی است که از کامپوزیت های دندان استفاده می شود ولی باید برای این کار به چند نکته توجه داشته باشید.
اگر کج بودن دندان زیاد باشد امکان نصب کامپوزیت بر روی آن وجود ندارد و برای حل مشکل ابتدا باید دندان های خود را ارتودنسی نمایید.
در بیشتر موارد استفاده از کامپوزیت دندان، لازم است تا یک لایه نازک از دندان ها تراشیده شوند تا کامپوزیت به درستی بر روی آن قرار گیرد.
در مواردی هم یافت می شود که نیاز به تراشیدن دندان ها نمی باشد و کامپوزیت ها به راحتی بر روی دندان ها نصب می شوند.
پس از نصب کامپوزیت چند روز طول می کشد تا بر روی دندان شما جا بیوفتد و در این چند روز به خوبی از کامپوزیت های خود مراقبت نمایید.
شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در کامپوزیت دندان و یا بلیچینگ، از دیگر مطالب سایت بازدید نمایید.

کامپوزیت دندان

در رابطه با دستکش لاتکس اینجا بخوانید

مقالات

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *