کامپوزیت

روش انجام کامپوزیت دندان چگونه است؟

مناسبات اجتماعی، معیارها و پیچیدگی دنیای مدرن و متمدن باعث جلب توجه بسیار به مبحث زیبایی چهره شده‌اند. صنعت مد و مدلینگ سالانه میلیون‌ها دلار صرف تبلیغات می‌کنند. وجه اشتراک بسیاری از مدل‌های اینگونه تبلیغات، دندان‌های صاف و مرتب است.
بسیاری از ما نیز با شنیدن اصطلاحاتی چون «دندان‌های مرواریدی» یاد این تصاویر می‌افتیم. شاید در نگاه اول چنین نعمتی از زیبایی به نظرمان مختص افرادی معدود و خاص باشد. ممکن است خودمان را از رسیدن به چنین تصویری بسیار دور بدانیم. اما داشتن دندان‌هایی سفید و درخشان در این روزها کار چندان دشواری نیست!
کامپوزیت دندان، بلیچینگ، ارتودنسی، انواع روکش‌های دندان و بسیاری موارد دیگر به همین منظور ابداع شده‌اند. از بین تمام تکنیک‌های دندانپزشکی که در جهت زیبایی به کار گرفته می‌شوند، کامپوزیت دندان بسیار پرطرفدار و محبوب است. دلیل محبوبیت این روش، هزینه‌ پائین و اثرگذاری چشمگیر این روش است.

کامپوزیت

 


در مورد کامپوزیت دندان، قیمت کامپوزیت دندان، خرید و فروش کامپوزیت دندان تا کنون صحبت‌های زیادی کرده‌ایم. در این مقاله سعی‌مان بر این است تا به توضیحی ساده در مورد مراحل و روش انجام کامپوزیت دندان دست یابیم.


کامپوزیت دندان به چه صورت انجام می‌شود؟


انجام کامپوزیت روندی ساده دارد. دندانپزشک می‌تواند با به کارگیری تکنیک و تجربه خود، دندان‌ها را به بهترین شکل ممکن خود در آورد. از طرفی، استفاده از کامپوزیت، به دلیل اینکه احتیاجی به تهیه مواد در بیرون از مطب ندارد، به سرعت انجام می‌شود. بنابراین استفاده از کامپوزیت دندان در مقایسه با دیگر روش‌ها مقرون به صرفه‌تر است.

کامپوزیت دندان


برای انجام کامپوزیت دندان، ابتدا لازم است در جلسه ویزیت با دندانپزشک، معاینه شوید. در این جلسه، تمام معایب موجود در دندان‌ها بررسی و شناسایی می‌شوند.

بدین ترتیب، دنداپزشک می‌تواند در مورد متریال لازم، روند انجام کار و قیمت کامپوزیت دندان توضیحاتی بدهد. در این مرحله لازم است که بیمار با دقت و صراحت، انتظارات خود را از انجام کامپوزیت دندان شرح دهد.
بعد از معاینه و ویزیت توسط دندانپزشک و تعیین قیمت کامپوزیت دندان، مراحل عملی کار آغاز می‌شوند. در اولین مرحله، دندان‌ها به خوبی تمیز می‌شوند.

برای اینکه کامپوزیت دندان به خوبی جای خود را روی دندان پیدا کند، انجام چنین کاری ضرورت می‌یابد. دندانپزشک یا دستیار وی، با استفاده از برس‌ها و ابزارهای مخصوص، سطح دندان‌ها را جرم‌گیری می‌کنند.


بعد از تمیز کردن دندان‌ها و رفع جرم آنها، دندان‌ها را خشک می‌کنند. این کار نیز در ادامه هدفی که در مرحله قبلی داشتیم انجام می‌شود. برای دریافت نتیجه مطلوب و گرفتن بهترین نتیجه از متقبل شدن قیمت کامپوزیت دندان، لازم است سطح آنها خشک شود.

انجام این کار به این دلیل است تا رطوبت و بزاق موجود در دهان، باعث ایجاد اختلال در عملکرد متریال باندینگ نشوند.
در مرحله بعد، سطح رویی دندان‌ها با استفاده از مواد اسیدی، متخلخل می‌گردد. این کار باعث می‌شود تا کامپوزیت بهتر به سطح دندان بچسبند. اگر میخواهید دستکش لاتکس خریداری کنید اینجا کلیک کنید.

سپس با استفاده از مواد باندینگ (چسب) مخصوص روی دندان‌ها، مواد کامپوزیتی در محل خود قرار می‌گیرند.

کامپوزیت


کامپوزیت دندان، یک هنر پزشکی است!


همانطور که از مطالعه مراحل انجام کامپوزیت متوجه شده‌اید، این فرآیند مثل تراشیدن صورت یک مجسمه است. بخش عمده‌ای از نتیجه حاصله از کامپوزیت بستگی مستقیم با مهارت و تبحر پزشک دارد.

همانطور که یک مجسمه‌ساز با دقت و ظرافت خاص خود، شکل و شمایل یک شخصیت جدید را می‌تراشد.
نتیجه‌ خوبی که از کامپوزیت حاصل می‌شود، مدیون دید هنری پزشک است.

بهره‌‌برداری از استعداد استفاده از انگشتان و توانایی تجسم زیبایی قبل از نمود پیدا کردن آن، کاری است که نیاز به تجربه و تلاش دارد. از این رو، در نظر گرفتن مهارت پزشک، باعث رضایت شما از تقبل قیمت کامپوزیت دندان خواهد شد.

کامپوزیت


همیشه به دنبال بهترین‌ها باشید


بهترین پزشک، بهترین مواد اولیه، بهترین کلینیک و بهترین زمان تصمیم‌گیری، باعث بوجود آمدن بهترین نتیجه خواهند شد.

از آنجا که سلامت و زیبایی دندان‌ها حائز اهمیت زیادی است، استفاده از بهترین امکانات، نتیجه‌ای رضایت‌بخش در پی دارد. استفاده از خدمات درجه یک، همواره به نفع شما خواهد بود.
روی آوردن به متریال و سرویس‌های درجه دو یا سه، باعث ایجاد هزینه‌هایی دیگر در آینده خواهد شد.

کامپوزیت یکی از شیوه‌های موقت جهت ایجاد زیبایی در دندان‌هاست. بنابراین بهتر است که عمر و دوام آن را از همین ابتدا ضمانت کنید. چرا که در غیر این صورت، به زودی متقبل هزینه‌هایی برای ترمیم آنها خواهید شد. یادتان باشد که به قول انگلیسی‌ها:‌ «هنوز آنقدر پولدار نشده‌ام که جنس ارزان بخرم!»

مقالات

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *