درمان بلیچینگ

درمان بلیچینگ


درمان بلیچینگ دندان، درمانی است که امروزه بسیار مورد استفاده افرادی که می خواهند دندان هایی زیبا داشته باشند قرار می گیرد.
در واقع بلیچینگ دندان یا همان سفید کردن دندان درمانی است که تیرگی ها و رنگدانه هایی که به مرور زمان بر روی دندان ها ایجاد می شود را از بین می برد.
بلیچینگ دندان حتی تیرگی و بد رنگی های ژنتیکی را نیز برطرف می کند و به ایجاد لبخند طبیعی، زیبا و سفید به شما کمک می کند.
درمان بلیچینگ دندان، با محلولی سفید کننده صورت می گیرد که همانند وایتکس است که به مینای دندان شما نفوذ و باعث سفید شدن ریشه ای دندان شما می شود.
در واقع ماده اصلی سفید کننده دندان ها پر اکسید هیدروژن است که باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب کرده بین هرمهای مینایی شده و آنها را از بین می برد.

درمان بلیچینگ


امروزه درمان بلیچینگ دندان به دو صورت انجام می شود:

  • سفید کردن دندان در مطب دندان پزشکی
  • سفید کردن دندان در خانه


اما درمان حرفه ای و کمک گرفتن از دندان پزشک مناسب تر بوده و نتایج قابل اعتماد تری را ارائه می دهد چرا که دندان پزشک بسته به سلامت دندان، درمان شما را انتخاب می کند.
سفید کرن دندان در مطب دندان پزشکی به دو صورت زیر انجام می گیرد
بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر یا بلیچینگ دندان بدون استفاده از لیزر که البته تفاوت زیادی با هم ندارند، فقط در روش اول استفاده از لیزر و اشعه یو وی باعث فعال شدن مواد سفید کننده و سریع تر عمل کردن آن می شود.

درمان بلیچینگ


چگونه بعد از بلیچینگ سفیدی دندان های خود را حفظ کنیم؟


مسواک زدن روزانه و استفاده روزانه از نخ دندان به شما در تمیز، سالم و بدون لک نگه داشتن دندان ها کمک می کند و این کمترین کاری است که می توانید انجام دهید.
همینطور پس از مصرف قهوه، چای و یا نوشابه دهان خود را کاملاً آبکشی نمایید و از خمیر دندان هایی استفاده کنید که بتواند از دندان هایتان در برابر زردی ها محافظت کند. این موارد برای کامپوزیت دندان نیز توصیه می شود.
به جزء مراقبت های روزانه باید برای انجام معاینه به طور منظم به دندان بزشک خود مراجعه کنید، دندا پزشک می تواند در هنگام نظافت دندان های شما، سطح آنها را از لکه ها پاک کند.


پس از بلیچینگ دندان، پزشک یک جفت سفارشی به شما خواهد داد تا با خود به منزل ببرید و هنگامی که متوجه شدید دندان هایتان به درخشندگی مورد علاقه شما نیست از آنها استفاده کنید.
شما می توانید برای چند روز پشت سر هم از این تری ها استفاده کنید، مقدار خیلی کمی ژل سفید کننده را روی تری بمالید و آنها را برای یک یا دو ساعت روی دندان های خود بگذارید.
کارهایی که نباید حین استفاده از ژل سفید کننده دندان انجام داد
به هیچ عنوان در هنگام بارداری، شیر دادن، بیماران حاد قلبی، بیماران دیابتی، بیماران دارای دندانهای حساس و افراد زیر ۱۶ سال نباید از ژل سفید کننده استفاده کنند.
در طول زمان بکار گیری و استفاده از ژل سفید کننده بر روی دندانها در دهان، از خوردن، آشامیدن و یا کشیدن سیگار خودداری نمایید.
و…

درمان بلیچینگ


مهم ترین علت های تغییر رنگ دندان ها


سیگار کشیدن
استفاده از نوشیدنی های رنگی مثل چای، قهوه و…
عدم رعایت بهداشت مناسب دهان و دندان
پرهیز از هر یک از موارد بالا و استفاده بجا و مناسب از نوشیدنی های رنگی مثل چای، قهوه و… می تواند در سفید ماندن دندان ها موثر باشد.


قبل از اقدام به درمان بلیچینگ چه کارهایی باید انجام دهیم


قبل از اقدام به درمان بلیچینگ باید دندان های پوسیده خود را ترمیم کنیم، باید بدانیم که بلیچینگ بر روی پر کردگیها، روکش ها، لمینتها و نواحی زرد ریشه ناشی از تحلیل لثه تاثیری ندارد.
همینطور قبل از انجام بلیچینگ، انجام جرمگیری (در صورت وجود جرم) و برساژ به نتیجه گیری بهتر می انجامد.
برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *