جرم گیری و بروساژ : قبل از توضیح چگونگی جرم گیری و بروساژ میخواهم توضیحی راجع به اینکه چگونه جرم دندان بوجود می آید و مشکلات و عوارض آن توضیح دهم . تجمع میکروب ها و پلاک های دندانی که بر اثر نکشیدن نخ دندان و مسواک زدن و یا استفاده اشتباه از این موارد بوجود می آیند به مرور زمان صفت شده و باعث مشکلاتی بسیاری از قبیل پوسیدگی سریع دندان ها ، خونریزی و مشکلات لثه ، بوی بد دهان ، تحلیل لثه و . . . میشود . که جرم گیری و بروساژ را من به همه توصیه میکنم که سالی یکبار انجام دهند .

جرم گیری و بروساژ

تاثیر جرم گیری و بروساژ

بسیاری از افراد بر این باورند و بارها از ما پرسیدند که جرم گیری بروساژ باعث از بین رفتن مینای دندان ؟ حساس شدن ؟ یا مشکلات لثه میشود که صد در صد این باور غلط و اشتباه میباشد از نظر کلیه دندانپزشکان دنیا و یک عده افراد بی اطلاع چنین شایعاتی را رواج میدهند در صورتی که جرم گیری و بروساژ تنها خاصیت درمانی دارد و بسیار توصیه میشود . قبل از انجام کامپوزیت نیز جرم گیری و پروساژ حتما باید انجام شود.

چگونگی انجام جرم گیری و بروساژ

حال بریم سراغ چگونگی انجام اینکار جرم گیری دندان ها به وسیله دستگاه های التراسونیک انجام می شوند که برای برداشتن جرم ها با فرکانس ۲۰ تا ۴۰ هزار هرتز کار می کند و همراه با اسپری  آب موجب تمیز شدن محیط دهان شما می شود.

مزایاس استفاده از این دستگاه نسبت به جرم گیری های قدیمی دسترسی آسان ، تخریب بافتی کم ، شستشوی هم زمان و بهبود التیام ، عدم نیاز به تمیز کردن مجدد و اثر ضد باکتری آن می باشد.

بعد از انجام جرم گیری نوبت به بروساژ میرسه اینکار برای از بین بردن لکه های باقی مانده و براق و لطیف شدن دندان های شما میباشد که حس خوبی را به شما می دهد . اینکار به وسیله برسی که به آن ماده ای شبیه به خمیردندان زده شده  بر روی دندان های شما کشیده میشود که تا حدی دندان های شما را سیقلی ، براق و لطیف میکند .

جرم گیری و بروساژ

بلیچینگ مکمل

بعد از جرم گیری و بروساژ اگر دندان هایی ردیف و زیبا دارید و دوست دارید سفیدتر از حالت عادی شده و دیگران را به وجد آورد و به دندان های طبیعی خودتان بدون اینکه ماده یا روکشی اضافه شده باشد افتخار کنید و با اعتماد به نفس تر از همیشه باشید بلیچینگ آفیس و هوم به شما توصیه می شود که برای اطلاعات بیشتر توضیحات آن را مطالعه فرمایید . همچنین توصیه می شود پیش از انجام لمینت جرم گیری و بروساژ را حتما انجام دهید.