تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت

تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت


لبخند! یکی از مهمترین بخش صورت هر انسان لبخند است و مهمترین بخش یک لبخند زیبا را دندان شما تشکیل می دهد. دندان های سفید و مرتب علاقه خیلی از ماست که اعتماد به نفس بالایی به ما می دهد. امروز می خواهیم در این مقاله راجع به سفید کردن از طریق بلیچینگ یا کامپوزیت و تفاوت این دو صحبت کنیم.

بلیچینگ

بلیچینگ

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی از روش های نوین در دندانپزشکی به حساب می آید. اگر شما دندان های مرتبی دارید ولی از رنگ دندان های خود راضی نیستید، بهترین روش برای شما بلیچینگ دندان است. که طی یک جلسه ۴۰ دقیقه ای تحت نظر دکتر و انجام بلیچینگ آفیس در مطب بر روی دندان شما، تاثیر بالای آن را خواهید دید.

قیمت بلیچینگ دندان نسبت به کامپوزیت مقرون به صرفه است اما ماندگاری آن هم کمتر است هم نیاز به مراقبت بیشتری دارد. 

مراقبت های بعد از بلیچینگ :

  • سیگار کشیدن
  • نوشیدنی های رنگ دار ( قهوه ، نسکافه)
  • ادویه و غذاهای رنگی دار

بعد از انجام  و یا خوردن و نوشیدن کارهای بالا شما باید بلافاصله مسواک بزنید یا دهان و دندان های خود را آب بکشید. برای ماندگاری بیشتر سفیدی دندان های بعد از عمل بلیچینگ آفیس، پزشک به شما بلیچینگ هوم یا بلیچینگ خانه را پیشنهاد می کند. با انجام بلیچینگ خانه که باید هر شب به مدت چند ماه انجام شود سفیدی دندان هایتان ماندگار می شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم در زمان انجام کار بلیچینگ در خانه برای جلوگیری از حساسیت از دستکش لاتکس استفاده کنید.

دستکش لاتکس

دستکش لاتکس

کامپوزیت دندان

اکثریت ما با نحوه کار کامپوزیت دندان آشنا هستیم و می دانیم که چطور انجام می شود. یک لایه کامپوزیت بر روی دندان های شما نصب می شود و درصد تمیزی کار و طبیعی بودن  دندان های شما بستگی به تخصص تجربه و هنر پزشک شما دارد اما درصد سفیدی آن به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد. 

قیمت کامپوزیت دندان نسبت به بلیچینگ بالاتر است اما ماندگاری بیشتری دارد و مراقبت کمتری نیز میخواهد.

در پایان اگر شما دندان های مرتبی دارید و فقط به دنبال سفید کردن دندان خود هستید ما به شما بلیچینگ دندان را پیشنهاد میکنیم اما اگر می خواهید با یک تیر دو نشان بزنید یعنی هم دندان های خود را مرتب کنید هم سفید کنید ما به شما کامپوزیت دندان را پیشنهاد می کنیم.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *