بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

شاید تا به حال کلمه بلیچینگ دندان به گوشتان رسیده باشد اما معنی آن را نمی دانید، امروز قصد داریم در مورد بلیچینگ دندان به طور مفصل صحبت کنیم.

همان طور که می دانید امروزه بیشتر مردم به ظاهر و زیبای خود بسیار اهمیت قائل می شوند، دندان ها نیز بخش مهمی از زیبایی یک فرد را تشکیل می دهند.

یکی از ساده ترین راه های تمیز و سفید نگهداشتن دندان ها مسواک زدن است، اما برخی از لکه ها کار شان از مسواک گذشته و باید فکر دیگری به حال آن ها کرد.

بلیچینگ دندان یکی از راه کار های سفید کردن دندان ها می باشد که امروزه در بیشتر موارد مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد.

افزایش سن، عادت های غذا خوردن، سیگار کشیدن، خوردن نوشابه های رنگی و… همه از عوامل اصلی تغییر رنگ دندان های یک فرد می باشد.

با انجام بلیچینگ برروی دندان های خود می توانید برای این بخش مهم از زیبایی خود رنگ مطلوبی را ایجاد و مشکل تیرگی و لکه هارا به راحتی برطرف کنید.

 

بلیچینگ

سن بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان ها برای همه افراد و در تمام رده های سنی قابل استفاده می باشد، اما بیشتر برای افراد بالا هجده سال مورد استفاده قرار می گیرد.

به این دلیل که در افراد کمتر از هجده سال عاج و مینای دندان ها به طور کامل بالغ نشده است و با داشتن فضای باز، دارای حساسیت بیشتری می باشد.

همچنین تغییر رنگ کامل دندان ها معمولاً در سنین بالای بیست سال رخ می دهد و فرد را مجبور به استفاده از مواردی چون لمینت یا بلیچینگ می کند.

روش های بلیچینگ دندان

  • بلیچینگ در مطب
  • بلیچینگ در منزل

به طور کلی دو روش نام برده شده در بالا روش های انجام بلیچینگ می باشد، توجه داشته باشید که این روش ها بنابر نظر پزشک انتخاب شده و زیرنظر دندان پزشک زیبایی انجام می شود.

اما به این دو روش نام برده شده، هر دو موثرترین روش های بلیچینگ بوده تا دوام سفیدی دندان ها بیشتر باشد و بیمار از حاصل کار رضایت داشته باشد.

اقدامات قبل از انجام بلیچینگ

قبل از انجام بلیچینگ شخص باید دندان های پوسیده خود را ترمیم کند و در صورت لزوم جرم گیری را انجام دهد تا نتیجه بهتری از بلیچینگ دندان بگیرد.

این نکته قابل ذکر است که بلیچینگ دندان برروی پرکردگی ها، روکش ها، زردی های ریشه دندان ها که بر اثر تحلیل رفتن لثه به وجود آمده و لمینت ها تاثیر زیادی ندارد.

پس اگر هنوز به سن انجام بلیچینگ نرسیدید و از دندان های خود به خوبی مراقبت نمی کنید، بیشتر از قبل مراقب دندان ها و رنگ ها آن ها باشید.

تفاوت لمینت و بلیچینگ

  • در بلیچینگ از مواد سفید کنند استفاده می شود، اما در لمینت نوعی قالب سرامیکی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در بلیچینگ رنگ دندان همان رنگ طبیعی دندان های می باشد، اما در لمینت رنگ قالب سرامیکی دیده می شود.
  • هدف از انجام بلیچینگ فقط سفید کردن دندان ها می باشد، اما در لمینت هدف پوشاندن عیب هایی مانند تغییر رنگ، شکستن،فاصله های ایجاد شده و… می باشد.

بنابراین اگر دندان های شما مشکلاتی از قبیل شکستگی، فاصله های زیاد و… ندارد می توانید برای سفید کرد آن ها از بلیچینگ استفاده نمایید.

اما اگر دندان های شما علاوه بر لکه ها تیره مشکلات دیگری هم دارد بهتر است از دیگر روش های سفید کردن دندان ها استفاده نمایید.

جهت خرید دستکش لاتکس و تجهیزات دندان پزشکی با ما تماس حاصل فرمایید

 کامپوزیت دندان

مقالات

بلیچینگ دندان

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *