بلیچینگ دندان به معنای سفید کردن دندان می باشد و هدف افرادی که اینکار را انجام میدهند فقط زیبایی میباشد و هیچ خاصیت درمانی ندارد خیلی از افراد فکر میکنند در این روش لایه ای از روکش یا مواد به دندان اضافه میگردد که کاملا در اشتباه میباشند . اما به زبان ساده مواد با غلظت های مختلف بستگی به انتخاب شما بلیچینگ هوم یا آفیس بر روی سطح بیرونی دندان ها قرار داده میشود و این مواد به داخل سطح مینای دندان نفوذ کرده و رنگ رنگدانه ها را بستگی به جنس دندان شما چند درجه سفید تر میکند که این میزان سفیدی را مثل ونیر کامپوزیت یا لمینت نمیتوان از پیش تعیین کرد تا دقیقا رنگ مورد نظر متقاضی گردد.

اما این میزان سفیدی در بسیاری از افراد مورد رضایت و حتی بیشتر از حد انتظارشان میگردد و در بعضی افرادی که سن بالا دارند شاید میزان سفیدی 1 تا 2 درجه باشد که برایشان رضایت بخش نباشد . ما در این مقاله قصد داریم به سوالات متداول شما در زمینه بلیچینگ دندان پاسخ دهیم و شما را از قیمت پکیج های سایت مطلع سازیم.

بلیچینگ

Bleaching Office
بلیچینگ آفیس به معنای سفید کردن دندان ها نزد دکتر میباشد که کلیه مراحل آن از 0 تا 100 در دندانپزشکی انجام میشود . مقدمه ای که برای اینکار بسیار حائز اهمیت می باشد این است که دندان های شما عاری از هرگونه پلاک های میکروبی و جرم باشد که قطعا پیشنهاد میشود جرم گیری و بروساژ دوفک به صورت کامل قبل از بلیچینگ آفیس انجام شود . که ما برای اینکه مراجعع کنندگانمان بهانه ای برای زیرآبی رفتن از این قضیه نداشته باشند و بهترین نتیجه را بگیرند این خدمت را به صورت رایگان برایشان انجام میدهیم .

خوب بریم سر اصل مطلب : بعد از جرم گیری و بروساژ ماده محافظ لثه دور تا دور دندان های شما زده شده تا آسیبی به لثه شما وارد نگردد . سپس مواد با غلظت متوسط بر روی دندان شما به مدت 30 الی 40 دقیقه قرار میگیرد که در تمام این مدت اشعه مخصوص بر روی دندان های شما میتابد . که شما بعد از انجام این مراحل نتیجه مطلوب و سفیدی دندان هایتان بلافاصله مشاهده کرده و لذت میبرید . حال برای اینکه این سفیدی را شما برای مدتی طولانی تثبیت کرده و حتی به مرور بدون مراجعه مجدد به دندانپزشکی داخل منزل این سفیدی را بهبود ببخشید توصیه هایی به شما خواهد شد که مهم ترین آن استفاده بلیچینگ هوم میباشد که برای توضیحات تکمیلی به مطالعه این قسمت بپردازید .

Bleaching Home
بلیچینگ هوم به معنای سفید کردن دندان ها در خانه نزد خودتان میباشد بسیار ساده و شیک . مراحل کار بدین صورت میباشد که شما یکروز وقت گذاشته و به دندانپزشکی مراجعه میکنید . غالب تخصصی دندان شما گرفته میشود و به لابراتوار برای ساخت داده میشود که همه جا معمولا 2 الی 3 روز زمان میبرد تا تحویل شما دهند اما ما این مشکل را برطرف کرده و این غالب را ظرف مدت 1 ساعت ساخته و تحویل شما میدهیم + ماده مخصوص آمریکایی که بهترین ماده بلیچینگ هوم در دنیا میباشد که 5 سال تحقیق کردیم تا به این ماده فوق العاده رسیدیم . سپس شما به مدت 1 هفته برای فک بالا هر سری به مدت 2 الی 3 ساعت این ماده را در غالب خود ریخته و بر روی دندان هایتان قرار میدهید و سپس همین کار را به مدت 1 هفته برای فک پایین انجام می دهید . حال برای اینکه سفیدی را تثبیت کرده و به مرور بهتر کنید هر 2 الی 3 هفته میتوانید یکبار این ماده را استفاده کنید . اینکار مکمل فوق العاده ای برای بلیچینگ با دستگاه می باشد اما استفاده اینکار به تنهایی هم قطعا تاثیر مثبت خوبی را بر روی دندای شما خواهد گذاشت .

تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت یا لمینت

تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت یا لمینت در چیست ؟

در بلیچینگ خود دندان طبیعی شما چند درجه سفید میشود اما در کامپوزیت یا لمینت دندان شما تراش خورده و لایه ای از مواد کامپوزیتی یا روکش های دندانی به دندان شما اضافه میگردد .

بلیچینگ بهتر است یا کامپوزیت یا لمینت ؟

اگر دندان هایی زیبا و ردیف دارید قطعا پیشنهاد ما به شما این روش می باشد ولی اگر دندان هایی نامرتب دارید به وسیله کامپوزیت یا لمینت میتوانید ظاهری مرتب و دندان هایی سفید را به نمایش بگذارید

اما چیزی که بلیچینگ را نسبت به کامپوزیت ونیر و لمینت متمایز میکند این است که شما با دندان های سفید و زیبایی واقعی خودتان با اعتماد به نفس لبخند میزنید نه لبخندی مصنوئی که همه متوجه لایه ای اضافی روی دندان هایتان شوند، دندان های طبیعی شما تراش نمیخورند ، همیشه نیاز به مراقبت و مراجعه مکرر بابت شکستگی یا ترمیم مجدد و یا پولیش دندان بابت زرد شدن و کدر شدن دندان خود ندارید . و مهم تر از همه اینکه دندان هایتان دیرتر پوسیده میشود نسبت به افرادی که به لمینت و کامپوزیت روی می آورند . تازه در زمان دیدن فوتبال و یا سریال و … زمانیکه تخمه میخورید نگران شکستگی و لب پر شدن کامپوزیت دندان نمیشوید . برای اطلاعات کامل راجع به بلیچینگ آفیس و هوم حتما قسمت مورد نظر را به صورت کامل قبل از انجام آن مطالعه کنید.

بلیچینگ

کدام روش سفید کردن دندان ها موثر تر می باشد ؟ بلیچینگ با دستگاه یا در خانه ؟

این سوالی است که خیلی ها میپرسند در اینجا پیشنهاد من به شما هر دو میباشد چون هر دو روش خوب هستند . اگر شما فردی بی حوصله یا عجول هستید که نتیجه را سریع ببینید بلیچینگ با دستگاه بهترین گزینه می باشد اما اگر فردی صبور و با حوصله می باشید بلیچینگ در خانه هم به مرور رنگ دندان های شما را سفید کرده و با ادامه دادن آن میتوانید برای سال های سال رنگ دندان های خود را نگاه دارید . اما بهترین روش برای گرفتن بهترین نتیجه ترکیب این دو نوع روش می باشد . شما یکبار دستگاه را انجام دهید و سپس با انجام در خانه رنگ جدید دندان های خود را تثبیت کرده و حتی به مرور بهتر کنید .

عوارض و مشکلات بلیچینگ

بسیاری بر این باورند که استفاده از این روش مینای دندان را از بین میبرد در صورتی که مینای دندان انقدر قوی هستند که استفاده مکرر از لین متد با دستگاه به دلیل غلضت بالاتر مواد نسبت به هوم بلیچینگ به مرور زمان مینای دندان را ضعیف میکند اما استفاده یکبار از دستگاه هیچ مشکلی بوجود نخواهد آورد و در رابطه با بلیچینگ در خانه هم غلضت مواد آنقدر کم می باشد که تاثیری نخواهد داشت . تنها عارضه ای که در بعضی افراد ایجاد خواهد شد حساسیت دندانی موقت خواهد بود که به زودی از بین خواهد رفت .

قبل از انجام بلیچینگ چه کارهایی انجام دهیم ؟

بهتر است قبل از انجام کارهای زیبایی ابتدا پوسیدگی ها و مشکلات لثه و دهان خود را برطرف کرده و سپس اقدام به سفید کردن دندانتان کنید . درضمن جرم گیری و بروساژ در صورت لزوم برای گرفتن بهترین نتیجه روی دندان شما قبل از این کار باید انجام شود.

آیا این روش روی همه افراد و دندان ها جواب میدهد ؟

روی افراد خیلی سن بالا یا روی دندان هایی که ترمیم انجام شده و یا کامپوزیت یا لمینت به کار رفته است تاثیری ندارد .